Sklep AstroMedia

Lidské představy ohledně vesmíru se změnily a s nimi i modely Země ve sluneční soustavě.

V této sekci najdete znázornění těchto obrázků. Od Armilární sféry – neodmyslitelné rekvizity bývalého astronoma – až po Koperníkův model sluneční soustavy. Jejich stavba bude příležitostí k poznání mechaniky oblohy s odměnou v podobě krásného pohyblivého modelu.

Doporučujeme také prostorové mapy oblohy – kde jsou souhvězdí vyznačena na trojrozměrné kopuli. Při jejich sledování si budete připadat jako v mobilním planetáriu.

Planetária a mapy oblohy

Mapa oblohy jako dárek

Hledáte dárek pro mladého milovníka astronomie? Prohlédněte si naše prostorové mapy oblohy v podobě trojrozměrné kopule, na které mapy souhvězdí vypadají jako v planetáriu. Ve srovnání s tradičními mapami ploché oblohy vám 3D mapy oblohy AstroMedia zaručí mnohem lepší zážitek.

 

Domácí planetárium

Mapy souhvězdí nanesené na papírovou kopuli realisticky reprodukují pohled na oblohu jako v přenosném planetáriu. Jsou levnější alternativou k elektrickým mobilním planetáriím pro děti.

 

Od geocentrického modelu vesmíru k heliocentrickému modelu sluneční soustavy

V naší kolekci najdete velkou armilární sféru s nádherným designem, která je geocentrickou reprezentací vesmíru. Po složení vypadá krásně na polici a zaujme hosty. Pro sběratele vychytávek máme armilární prstenec – perfektní dárek pro milovníky starověkých záhad. Pro školy nabízíme jednoduchý model simulace pohybu slunce – tyto modely pomůžou žákům pochopit jevy na obloze.

I k nám dorazila Koperníkova revoluce, díky které vám můžeme nabídnout makety sluneční soustavy s pohybující se Zemí a rotujícím Měsícem.

3D model sluneční soustavy

Už nemusíte přemýšlet, jak vyrobit model sluneční soustavy do školy. Nabízíme ho ve dvou provedeních. Jako telurium (tellurium) – model se Sluncem a Měsícem, který obíhá kolem Země a pohyblivou sluneční soustavu s planetami (Merkur a Venuše), které obíhají kolem Slunce společně se Zemí a Měsícem.

 

Vybráno pro vás
DIY pohyblivý model sluneční soustavy
DIY pohyblivý model sluneční soustavy

1 310,19 Kč

ks
DIY Armilární sféra (Ø 33 cm)
DIY Armilární sféra (Ø 33 cm)

891,54 Kč

ks
Pohlednice fáze měsíce 2023
Pohlednice fáze měsíce 2023

27,88 Kč

nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl